Spotkanie Everton kontra Tottenham, wynik 2-2

W najnowszym spotkaniu Premier League drużyny Everton i Tottenham zremisowały 2-2 w meczu rozegranym 3 lutego o godzinie 12:30 na Goodison Park. Mecz był częścią 23. kolejki ligowej, a wynik na przerwę wynosił 1-2.

Mecz pomiędzy drużynami Everton a Tottenham

W dniu 3 lutego 2024 roku o godzinie 12:30 na stadionie Goodison Park odbył się mecz pomiędzy drużynami Everton i Tottenham w ramach 23. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był Michael Oliver z Anglii.

Relacja z meczu

Ekscytujące widowisko rozpoczęło się od szybkiej bramki strzelonej przez gości. Już w 4. minucie spotkania D. Udogie zdobył gola dla Tottenham, wsparcie w postaci asysty zapewnił mu Richarlison. Everton, nie zamierzając pozostać w tyle, odpowiedział strzałem J. Harrisona w 30. minucie, wyrównując wynik na 1-1. Jednakże tuż przed przerwą, w 41. minucie, Richarlison ponownie sprawił radość kibicom Tottenham, zdobywając bramkę po asyście J. Maddisona. Wynik pierwszej połowy ustalony został na 1-2 dla gości.

Druga połowa meczu dostarczyła jeszcze więcej emocji. Mimo oddanej przez obie drużyny wielkiej walki, wynik długo pozostawał niezmieniony. Dopiero w ostatnich chwilach spotkania, w 90. minucie, J. Branthwaite popisał się bramką dla gospodarzy, ustalając tym samym wynik meczu na 2-2.

Poza bramkami, emocje nie omijały także kartek. Na przestrzeni meczu żółte kartki otrzymali Ben Godfrey z Evertonu w 60. minucie oraz Lewis Dobbin oraz James Garner, obaj w 90. minucie. Żadna z drużyn nie otrzymała czerwonych kartek.

Atmosfera na Goodison Park była niesamowicie gorąca, kibice obu drużyn dostarczyli niezwykłego wsparcia swoim ulubieńcom. Mecz zakończył się remisem 2-2, a obie drużyny mogą być z siebie dumne z walki, jaką stoczyły na boisku.

Przed nami kolejne emocjonujące starcia w wykonaniu Everton i Tottenham. Gospodarze zmierzą się z Manchester City, Crystal Palace oraz Brighton, natomiast goście czekają mecze z zespołami Brighton, Wolves oraz Chelsea.