Back to Top

Najważniejsze wskazówki, które pomogą sportowcom zrelaksować się i wrócić na właściwe tory

Najważniejsze wskazówki, które pomogą sportowcom zrelaksować się i wrócić na właściwe tory

W sporcie, presja na wykonanie jest prawie zawsze w gorączce. To właśnie ta presja może sprawić, że nie będziesz grał najlepiej, a co gorsza, w ogóle nie będziesz mógł uczestniczyć w grze. Stres, niepokój, strach - to wszystko negatywne emocje, które mogą wkradać się do każdego sportowca, kiedy najmniej się tego spodziewa. Jeśli kiedykolwiek siedziałeś na ławce i zastanawiałeś się, dlaczego właśnie wysłałeś to podanie bezpośrednio do drużyny przeciwnej lub dlaczego ciągle traciłeś wysokie szanse na zdobycie bramki, może to być spowodowane tym, że twój mózg pracował przeciwko tobie zamiast z tobą. Kiedy stres staje się chroniczny, może prowadzić nie tylko do wyczerpania psychicznego, ale także fizycznego.

Co trzeba wiedzieć o sporcie badminton?

Co trzeba wiedzieć o sporcie badminton?

Badminton to szybki sport z użyciem rakiety i siatki, który wymaga wyjątkowej zręczności, siły i wytrzymałości. Jest trzecim najczęściej uprawianym sportem na świecie, po piłce nożnej i koszykówce. Mimo że jest to mniej znany sport w porównaniu z innymi, nie oznacza to, że jest mniej ekscytujący! Badminton jest dyscypliną olimpijską od 1992 roku, a także jedną z dyscyplin sportowych uwzględnianych w Światowych Igrzyskach Sportowych. Co więc powinieneś wiedzieć o badmintonie? Opowiemy ci wszystko, co musisz wiedzieć o tej zabawnej i dynamicznej grze, od jej początków po zasady i sprzęt używany obecnie.

Arsenal kontra Everton 5-1

Spotkanie Arsenal kontra Everton zakończone wynikiem 5-1 dnia 2022-05-22 15:00

Arsenal kontra Everton, wynik końcowy 5-1. W dniu 2022-05-22 15:00 na obiekcie sportowym Emirates Stadium odbył się znakomity mecz piłkarski ligi Premier League kolejki 38. Na przeciw siebie stanęły Arsenal oraz Everton.

Strona 9 z 15